شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸
السبت / 16 ذو الحجة / 1440
-->

مسابقات مدهامتان به رشد دینی و قرآنی جامعه کمک می کند

«جعفر مراورید» امروز(۱۱ اردیبهشت) در حاشیه بازدید از مرحله کشوری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد اظهار داشت: برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان در مشهدالرضا(ع) و در جوار بارگاه منور رضوی هم یک فضای فرهنگی و نورانی را در سطح شهر مشهد به‌خصوص کانون‌های فرهنگی و هنری این شهر و هم معنویت خاصی که بر گرفته از نور قرآن بوده ایجاد کرده است و به میزبانی این رقابت‌ها در خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد افتخار می‌کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: خوشبختانه در رشته‌های قرائت، حفظ، ترتیل، مفاهیم، اذان و نقاشی گروه‌های سنی متفاوتی حضور دارند و اعضای هیئت داوران هم که ملی و بین‌المللی هستند و از نقاط مختلف کشور در این رویداد قرآنی حاضر هستند از سطح کمی و کیفی و همچنین نظم و ترتیب برگزاری این رقابت‌ها ابراز رضایت کردند.

 

وی با بیان اینکه پایه فرهنگ حاضران در این مسابقات پایه دینی و قرآنی بوده است، گفت: با حضور خانواده‌ها شاهد تبدیل شدن مفاهیم قرآنی به تربیت قرآنی هستیم و در جامعه قرآنی بر توجه ویژه به صبر، تقوا، فروتنی، بردباری، تعاون، بخشش، توجه به یکدیگر تاکید شده است.

 

مروارید تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند اخلاق قرآنی و گسترش و نهادینه‌شدن آن در سطح جامعه هستیم و یکی از اهداف برگزاری این مسابقات در جوار امام رضا(ع) ایجاد فرهنگ قرآنی در بین نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها بوده و امیدواریم که این مسابقات به رشد دینی و قرآنی جامعه ما کمک کند و مشکلات فرهنگی و فشارهای ظالمانه دشمنان علیه ملت شریف ایران برطرف کرده و آن‌ها را به‌طور کامل خنثی‌سازی کند.

 

وی تاکید کرد: قرآن بهترین یار، یاور و نقشه راه بوده و برگزاری این رویداد قرآنی در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم و پس از این مسابقات هم برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد را خواهیم داشت که از ۲۳ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۸ و به‌مدت ۸ شب و تا سالروز میلاد فرخنده کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه قراء مجلسی حضور می‌یابند و به تلاوت کلام‌الله‌مجید می‌پردازند، خاطرنشان کرد: در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد بخش‌ها و برنامه‌های مختلفی را داریم که فضاهای گفت‌وگوی ادیان، مطالعات قرآنی در سطح بین‌الملل، ترویج کتب قرآنی توسط ناشران، فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگرفته از سبک زندگی اسلامی و قرآنی، ترویج فرهنگ و وحدت دینی و قرآنی و غیره از جمله بخش‌ها و برنامه‌های این نمایشگاه است.

 

مروارید گفت: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد امسال همانند سال‌های گذشته به بهترین شکل ممکن و به همراه امکانات مطلوب و نیروی لازم برگزار می‌شود و امیدواریم در ابعاد کمی و کیفی آن همچون سال‌های قبل شاهد رشدهای قابل توجهی باشیم.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم