شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸
السبت / 16 ذو الحجة / 1440
-->

شرایط و ضوابط بخش قرائت تقلیدی ویژه مقطع سنی 16- 7 سال

1-    مسابقه قرائت تقلیدی در مرحله استانی از فرازهای تلاوت سه استاد برجسته قرآن استاد مصطفی اسماعیل ، استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد  و استاد محمدصدیق منشاوی برگزار می شود که انتخاب فراز به اختیار شرکت کننده  می باشد.
2-    متقاضیان شرکت در مسابقه، باید فقط یکی از فرازهای تقلیدی مسابقه را از بین اساتید انتخاب و بهترین قرائت را بصورت تصویری ضبط و  فایل ضبط شده را به دبیرخانه استان ارسال نمایند و درصورت ارسال چندفایل به هیچ کدام ترتیب اثر داده نخواهد شد.
3-    برای ضبط قرائت کافی است گوشی خود را در حالت افقی ، هم سطح با چشم قاری ( eye level ) و در فاصله نزدیک از خود گرفته و شروع به ضبط قرائت خود نمایید. مدت زمان قرائت فراز انتخاب شده از 90 ثانیه  و حجم آن از 20 مگابایت بیشتر نباشد.
4-    استفاده از میکروفون و افکت های صوتی و تصویری در ضبط مجاز نمی باشد. ضبط باید در محیط کاملا روشن و ساکت صورت گیرد. پشت قاری نباید منبع پر نور و همچنین عکس و مجسمه  باشد . فایل های تصویری معیوب از بخش داوری مسابقات حذف خواهند شد.
5-    مبنای داوری تلاوت شرکت کنندگان، تقلید صحیح از استاد مربوطه است که در قالب صوت، لحن و تجوید ارزیابی خواهد شد.
6-    نفر برتر در هر قرائت تقلیدی کسی است که مجموع امتیاز او در زمینه صوت، لحن و تجوید از همه بالاتر بوده و بیشترین شباهت به قرائت مورد نظر را داشته باشد.
7-    صرفاً کودکان و نوجوانان  پسر 16-7 سال مجاز به شرکت در این مسابقه هستند
8-    قرائت های ارسالی باید حد نصاب لازم یعنی70درصد امتیاز را ( از نظر تجوید ، صوت و لحن ) برای شرکت در مسابقه کسب کرده باشند بنابراین قرائت هایی که از حد نصاب اولیه پایین تر باشد در مسابقه شرکت داده نخواهد شد. کمیته انتخاب ، کیفیت تلاوت ها را برای شرکت در مسابقه ارزیابی و تصمیم گیری خواهد کرد .
9-    پس از بررسی و انتخاب آثار منتخب توسط هیات تشخیص استان، صاحبان اثرات برتر برای اجرای زنده و حضوری توسط دبیرخانه استان دعوت خواهند شد و دبیرخانه استان نسبت به ضبط و ارسال فایل تصویری آثار نفرات برتر به دبیرخانه مرکزی(خراسان رضوی) اقدام خواهد نمود
مسابقه در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد . از بین شرکت کنندگان، هر استان 3 اثر برتر را (ا زهر استاد یک اثر) به تشخیص هیات انتخاب استان به دبیرخانه مرکزی (خراسان رضوی) ارسال می کند و پس از بررسی و داوری مقدماتی در دبیرخانه مرکزی در نهایت صاحبان 20 اثر برتر برای رقابت به مرحله کشوری دعوت خواهند شد.

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم